پای ابر نگارش ۲.۴ (زاینده رود)

سیستم عامل پای ابر

  پای ابر یک سیستم عاملی ساده، سبک و  قابل حمل است که بر پایه دبیان ۱۱ و همچنین با زبان برنامه نویسی پایتون توسعه می یابد؛ نگارش ۲.۴ جدیدترین و پایدار ترین نگارش موجود می باشد و شما می توانید آن را فقط با کلیک روی «دریافت مستقیم» دریافت نمایید.

 قبل از دریافت ایزوی نصبی پای ابر این پیش نیازها را باید داشته باشید:

اینترنت

برای دسترسی کامل به امکانات درون پای ابر مخصوصا امکانات ابری، بروزرسانی ها و نصب برنامه ها اینترنت الزامی است.

حافظه اصلی

حافظه اصلی (RAM) پیشنهادی ما به شما حداقل ۲ گیگابایت می باشد.

معماری رایانه

معماری رایانه ای مورد نیاز شما باید Intel یا AMD باشد و همچنین ۶۴ بیتی.

حافظه جانبی

برای نصب پای ابر به صورت قابل حمل نیازمند یک حافظه جانبی قابل حمل مانند فلش یا MicroSD خواهید بود.

نگارش های قدیمی

پای ابر نگارش ۲.۳ (زاینده رود)

 نگارش ۲.۳ یک نگاری مدرن از پای ابر بود که بر پایه کیو ام ال توسعه یافت؛ پای ابر امکان پشتیبانی از همه نوع برنامه را داشت و انحصار از برنامه های پایتون خارج شده بود؛ این نگارش همچنان قابلیت بروزرسانی به نسخه ۲.۴ را داراست اما پشتیبانی از آن به پایان رسید است؛ جهت تست یا برسی بهتر است آن را دریافت نمایید.

پای ابر نگارش ۲.۰.۲ (ارس)

 نگارش ۲.۰ (با نام رود ارس) بر پایه پای کیوت ۵ ساده توسعه یافت؛ تمام بخش ها و برنامه های آن هم به صورت کاملا بومی و پایتونی توسعه پیدا می کردند و همچنین هیچ برنامه غیرپایتونی به راحتی در آن قابل اجرا نبود؛ این نگارش همچنین از مدیریت پنجره بومی برخوردار بود و مشکلات پنهان شدن در میزکار را نداشت؛ این توزیع امروزه قابل بروزرسانی نبوده و دیگر پشتیبانی نمی شود.

پای ابر نگارش ۱.۲.۰ (اروند رود)

سیستم عامل پای ابر نگارش ۲.۲.۰

 نگارش ۱.۲.۰ (با نام اوند رود) بر پایه پای کیوت ۵ ساده توسعه یافت؛ این توزیع ابتدا یک سکوی ساده برای مدیریت فضاهای ابری بود اما امکان توسعه یافتن به عنوان سیستم برایش فراهم شد و سپس به عنوان اولین نگارش پایدار منتشر گردید.